Є героїзм особливого роду – він у тому, щоб ніколи, ні за яких обставин не змінювати правилами честі, порядності, дружби, людинолюбства. Це героїзм духу. Яскравий приклад такого героїзму – у долях людей, які в нелюдських умовах ленінградської блокади, гітлерівських і сталінських таборів та інших подібних випробуваннях зберігали в собі гідність, мужність, доброзичливість, – словом, все істинно людські якості.
Героїзм на полі бою вимагає від людини особистої мужності, стійкості, готовності пожертвувати собою. Наш народ вшановує пам'ять воїнів, загиблих на полях битв.
29 січня. Крути. Гімназисти і студенти. Найстаршому – 21 рік. Молодшим – по 14-16. 100 чоловік гайдамаків, що відступили від станції Макашин. По 30 набоїв на кожного. І єдина гармата сотника Семена Ляшенка. А засніженим полем котила 13-тисячна ошаліла від крові і перемог зграя балтійських матросів і петербурзьких кримінальників – тих, хто «был ничем» і захотів стати господарем цілого світу, хто, спровокований вождями, кинувся роздмухувати «мировой пожар» революції. Тут відбувся перший і останній бій юних захисників української незалежності.
З метою патріотичного виховання підростаючого покоління 29.01.2015 року в Яснівській ЗШ І-ІІІ ступенів заступником директора з виховної роботи Король О. Т. було проведено наступні заходи:
- виховна година «Ідейна та духовна єдність різних поколінь захисників України»;
- показ презентації «29 січня – День пам’яті героїв Крут».
97 роки тому 300 «мучнів українських «пішло в безсмертя». Юнаки герої показали приклад мужності відданості і незборимості духу. Герої не вмирають, вони живуть у пам’яті і справах наступних поколінь
|